Dygestoria laboratoryjne

Od samego początku działalności, priorytetem naszej firmy jest skuteczna ochrona zdrowia i życia osób pracujących w laboratoriach, pracowniach chemicznych, czy pomieszczeniach badawczych. Dlatego, wśród szerokiej gamy produktów specjalistycznych, znalazły się także wysokiej klasy wyciągi chemiczne, służące do odprowadzania niebezpiecznych lub nieprzyjemnych oparów chemicznych w bezpieczną atmosferę.

Dygestoria Viame

 • produkowane zgodnie z normą pn-en 14175;
 • blat i komora robocza dopasowane do indywidualnych wymagań;
 • wyposażone w system kontroli przepływu powietrza;
 • maksymalna ilość przestrzeni roboczej;
 • dedykowane rozwiązania technologiczne;
 • możliwość wyposażenia w dowolne media.

Produkowane przez nas dygestoria laboratoryjne skutecznie eliminują rozprzestrzenianie się w powietrzu niebezpiecznych lub nieprzyjemnych oparów związków chemicznych i zapewniają osobom pracującym przy dygestorium wysoki poziom ochrony.

.

Poza gamą laboratoryjnych modeli standardowych, nasza oferta obejmuje również dygestoria:

 • wzmocnione – seria VTR – idealne do użytkowania w ekstremalnych warunkach chemicznych i termicznych,
 • przeciwwybuchowe – seria ATX PRO – przeznaczone do pracy z takimi substancjami, jak eter, estry kwasu azotowego, nitroaminy, itp.:
 • nadstołowe – seria NSL – znane również jako nastołowe dygestorium laboratoryjne,
 • fluorowodorowe – seria STR HF – dedykowane do pracy z kwasem fluorowodorowym,
 • z obniżonym blatem oraz bez blatu – seria DTG.

flow-control-system-1

Dygestoria
standardowe

Seria STR

Do pomieszczeń, w których znajdują się szkodliwe substancje chemiczne, pomijając te wybuchowe i kwas fluorowodorowy polecamy standardowe dygestoria laboratoryjne. Proponowany przez nas artykuł wyposażony jest m.in.: w czujnik kontroli, lampę jarzeniową, 4 gniazda elektryczne i 2 zawory.

str_L_jpg

Dygestoria do pracy z kwasem
fluorowodorowym

Seria STR HF

W trosce o bezpieczeństwo udostępniamy dygestorium laboratoryjne skonstruowane specjalne do pracy z kwasem fluorowodorowym. Sprzęt wyposażony w specjalne urządzenia, wykonany z odpowiednio dostosowanych materiałów skutecznie chroni przed dostaniem się szkodliwych oparów do atmosfery.

fluorowodorowe-hf

Dygestoria przeciwwybuchowe
Seria ATX PRO

Podczas pracy z niebezpiecznymi substancjami chemicznymi idealnie sprawdzą się laboratoryjne dygestoria przeciwwybuchowe. Specjalne materiały i układ odprowadzania ładunków elektrostatycznych doskonale sprawdzą się podczas używania łatwopalnych środków, np.: eteru czy fosforu czerwonego.

ex-przeciwwybuchowe

Dygestoria wzmocnione
Seria VTR

Do pomieszczeń, w których wykorzystywane są wyjątkowo szkodliwe substancje polecamy stalowe konstrukcje wzmocnione. Do budowy proponowanego przez nas sprzętu nie wykorzystano elementów drewnopochodnych, dzięki czemu jest on niepalny. Model o podwyższonym poziomie bezpieczeństwa sprawdzi się doskonale w niebezpiecznych warunkach termicznych i chemicznych.

metalowe-wzmocnione

Dygestoria nadstołowe
Seria NSL

W ofercie naszej firmy znajdziecie komory nastołowe NSL przeznaczone do instalowania na istniejącym już blacie. Dzięki wykorzystaniu małej ilości miejsca, proponowane przez nas sprzęty to doskonałe rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w przypadku niewielkich przestrzeni.

komora-nastołowa-2

Z obniżonym blatem i bez blatu
Seria DTG

Z myślą o indywidualnych potrzebach naszych Klientów, ofertę firmy wzbogacamy o dygestoria laboratoryjne z obniżonym blatem DTG, a także udostępniamy wersje bez blatu. Projekt ten skonstruowany jest w taki sposób, aby maksymalnie zwiększyć wysokość komory roboczej.

z-obnizonym-blatem-DTG

Galeria